Winter hike 2020 Lithuania

Naują TrenkTuro žygių sezoną pradedame iššūkiu – Varėnos miškuose žiemą!

Prieš metus atradę šį pasakiško grožio miškų kraštą, 2020 tyrinėsime jį dar nuodugniau. Tai žygis, kurį praėjusiais metais titulavome jaukiausiu TrenkTuro sezono žygiu. Juk būti miške žiemą – stebuklinga, kai medžiai svyra nuo sniego, kai sniegas girgžda nuo ėjimo, kai ežerai stūkso miško vidury užšalę. Žygis su žiemos mistišku prieskoniu ves per miškų tankmę, atrandant Varėnos krašto ežerus ir upes.

Tad gamta tegul pasirūpina sniegu, o mes, bet kuriuo atveju, pasirūpinsime žygio jaukumu – laužais ir karšta arbata miške žiemą.

Iki pasimatymo ten, kur atmosferą sušildo žmonės! 

MARŠRUTŲ PALYGINIMAS

NUOLAIDOS

Moksleiviai, studentai, senjorai, žmonės su negalia, KAS darbuotojai ir vaikai iki 6 metų registracijos metu
gali pasinaudoti nurodyta nuolaida dalyvio mokesčiui. Visi asmenys, užsiregistravę su nuolaida,
atsiimdami dalyvio paketą privalės pateikti dokumentą, patvirtinantį nuolaidos gavėjo statusą.
* KAS darbuotojai – krašto apsaugos sistemos darbuotojai.

Žygis yra radialinis – visi dalyviai startuoja ir finišuoja toje pačioje vietoje ir daugiau nei 95 proc. maršrutų trasos žygiuoja per miško tankmę. 

14 km maršrutas – apšilti kojas. Šis maršrutas ves per žiemišką Žiežulio girią ir iš visų pusių mišku apgaubtus Žiežulio bei Ilgio ežerus. Negana to, jūsų laukia mažieji, tačiau ne mažiau gražūs, Plaušinio ir Girežerio ežerai taip pat stūksantys miško glūdumoje. Ir galiausiai pražygiuosite dzūkiškus Girežerio bei Moliadugnio kaimelius.

23 km maršrutas – sušilti pačiam. Neabejojame, kad įveikę tuos pačius pirmojo maršruto  18 km jausitės apšilę kojas. Tačiau jūsų dar lauks 5 km trasos, kad galutinai sušiltų visas kūnas. Ypatingas šio maršruto akcentas – kitame Merkio upės krante esantis garsusis, savo laiku net atskirą respubliką įkūręs, Perlojos kaimas, kurį pasieksite kabančiu tiltu.

32 km maršrutas – sušilti kaip reikiant. Apie šį savo pasirinktą maršrutą galėsite kalbėti tiek su pirmosios, tiek su antrosios trasos dalyviais. Nesijausitę nieko praradę, o jūsų sąraše papildomai dar bus įrašytas įspūdingo grožio – Milioniškių kabantis tiltas. Taip pat žygio kelią jums pastos nedideli Derežynčios bei Nedzingio upeliai, beje pastarojo kirtimas pareikalaus daugiau pastangų.

KAS ĮSKAIČIUOTA Į DALYVIO PAKETĄ?

ATVYKIMO VIETA
2020, vasario 1 d. (šeštadienį) visų maršrutų dalyviai turi savarankiškai atvykti į žygio starto vietą – Varėnos sporto centras, J. Basanavičiaus g. 2A, Varėna 65174

REGISTRACIJA
Atvykus į registraciją nuskenuosime jūsų bilietą (spausdinti nebūtina – pakaks mobilaus telefono) ir įteiksime startinį paketą, kurį sudaro:

  • kontrolinė apyrankė (punktuose žygeiviai bus aptarnaujami tik su tokia apyranke);
  • žygio dalyvio pasas su žemėlapiu, nuorodomis bei kontaktiniais telefonais;
  • kita žygiui svarbi informacija ir priemonės.

STARTAVIMAS
Startuoti galite iškart po registracijos, pasirinktam maršrutui skirtu starto laiku, jį galite rasti maršrutų aprašymuose.

ŽYGIAVIMAS
Maršrute bus įrengti poilsio ir pagalbos punktai, kuriuose privalėsite atsižymėti savo žygio dalyvio pasus. Taip pat ten bus galima pasipildyti vandens atsargas, pasivaišinti arbata, užkąsti, o prireikus gauti būtinąją medicininę pagalbą.

PARVEŽIMAS NUTRAUKUS ŽYGĮ
Dalyviai norintys nutraukti žygį turės patys atvykti iki artimiausio poilsio ir pagalbos punkto, iš kurio dalyviai specialiu transportu bus pervežami į startą/finišą. Nebaigę žygio dalyviai diplomą su įrašytų įveiktų kilometrų skaičiumi gali atsiimti žygio starto / finišo teritorijoje informacijos punkte.

FINIŠAVIMAS
Visi maršrutai yra radialiniai, vadinasi startuosite ir finišuosite ten pat – Varėnos sporto centras, J. Basanavičiaus g. 2A, Varėna 65174. Čia finišavę žygio dalyviai bus apdovanojami diplomais bei atminimo medaliais.

Sumokėję dalyvio mokestį, žygeiviai patvirtina, kad yra susipažinę ir sutinka su žygio nuostatais.

KAS ĮSKAIČIUOTA Į DALYVIO PAKETĄ?

passport ico

DALYVIO PASAS SU ŽEMĖLAPIU
Orientacinis maršrutas ir
informacija apie paslaugas.

watter ico

VANDUO
Negazuotas vanduo buteliukuose

pitstop ico

POILSIO IR PAGALBOS PUNKTAI
Kas 4-5 km įrengta stotelė dalyvių atžymai, aptarnavimui ir poilsiui.

tea ico

ARBATA
Daugelyje punktų.

snack ico

UŽKANDŽIAI
Visų maršrutų dalyviams.

hot meal ico

KARŠTAS MAISTAS
23 km ir 32 km dalyviams.

map ico

MARŠRUTO ŽEMĖLAPIS
Orientacinė ir dalyvių aptarnavimo bei paslaugų informacija.

medicine ico

PIRMOJI PAGALBA
Pirmosios pagalbos vaistinėlė kiekviename punkte.

transport ico

PARVEŽIMAS
Į starto zoną nusprendus nutraukti žygį.

belongings ico

DAIKTŲ SAUGOJIMAS
Starto zonoje.

medal ico

MEDALIS
Sėkmingai įveikus pasirinktą maršrutą.

diploma ico

DIPLOMAS
Vardinis su pažymėtu nueitų kilometrų skaičiumi.

Pasirinktą atstumą lengviau įveikti padės ne tik fizinis pasirengimas, bet ir tinkamas avalynės ir drabužių pasirinkimas. Patarimus paruošė ir jais dalinasi, mūsų draugai, aktyvaus laisvalaikio aprangos specialistai Hiatus.

Hiatus discounts
O R G A N I Z A T O R I A I
P A R T N E R I A I